Kada reikalingas nekilnojamo turto vertinimas?

Nekilnojamo turto vertinimas gali būti naudingas dėl daugelio priežasčių.

Štai, pagrindinės priežastys:

Parduodant namą, butą

Ruošiatės parduoti namą, butą? Tuomet nepamirškite įvertinti savo turtą.

Neretai pasitaiko, kad kai kurie pamiršta arba nežino, kad galima sužinoti namo, buto vertę ir dėl to prailgina būsto pardavimo procesą.

Nekilnojamo turto vertinimas

Visų pirma, jeigu žinosite, kokia konkreti namo vertė, jums nereikės derėtis dėl kainos. Na, bent jau nereikės jos stipriai mažinti. Visų antra, žinant, kokia namo vertė – parduoti jį bus vieni juokai.

Prieš nuomojant namą arba butą

Kiekvienas žino, kad nuomininkai kartais gali būti tikra bėda. Deja, bet didžioji dalis nuomininkų ne tik nesąžiningai elgiasi, kadangi neprižiūri namų, bet ir neretai sugadina baldus, buitinę techniką ir paskui teigia, kad viską paliko taip, kaip buvo. Na, tam ir yra reikalingi įrodymai. Jeigu įvertinsite namą prieš jį nuomojant, galėsite pateikti visą informaciją ir pareikalauti, kad būtų padengtos namo remonto išlaidos, jeigu šis bus sugadintas.

Tačiau čia reikia apgalvoti kelis niuansus. Visų pirma, turėsite įrodyti, kad butą apgadino nuomininkas. Tai reiškia, kad turėsite vėl kviesti namo vertintoją dar jiems neišsikrausčius. Jeigu tai darysite po to, kai jie išsikraustys, jie galės lengvai nuginčyti, kad namą sujaukė nuomininkai.

Nekilnojamo turto vertinimas

Nekilnojamo turto vertinimas prieš imant paskolą

Jeigu ruošiatės imti paskolą, tuomet namo vertinimas praktiškai būtinas. Būsto paskola turto vertinimas yra neatsiejami dalykai.

Norint sužinoti, kokia namo arba buto vertė

Na, ir galiausiai, sužinoti namo vertę galima bet kada, jeigu tik turite tam norą. Nesvarbu, ar namą planuojate parduoti, ar neketinate iš jo kraustytis dar daug metų, bet kada galite susisiekti su vertintojais ir sužinoti, kokia tikroji namo vertė. Beje, tam tikrais atvejais naudinga sužinoti namo vertę, kadangi vertintojas vertinimo metu ne tik gali pasakyti, kiek vertas jūsų namas, bet ir patarti, kaip padidinti namo vertę ir ateityje jį parduoti už brangesnę kainą.

Turto vertintojai MNTA.

mnta logo