Turto vertinimas bankui, kada jis reikalingas?

Turto vertinimas bankui, bus reikalingas norint pasiimti didelę paskolą iš banko? Tuomet, jums reikės ne tik rasti žmonių, kurie turi gerą kredito istoriją bei gali užtikrinti, kad būsite mokus klientas, bet ir turėsite užstatyti kažkokį turtą.

turto vertinimas bankui

Norimą užstatyti turtą turi įvertinti banko priskirti turto vertintojai. Turto vertinimas atliekamas norint gauti paskolą būstui įsigyti.

Tokiu atveju apžiūrimas pasirinktas butas arba namas ir vertinama, kokia tikroji šio būsto vertė. Na, bet tai atliekama ne visada, kartais užtenka bankui pateikti dokumentus, kurie įrodo, jog būstas bus perkamas už nurodytą sumą.

Ar vertintojas gali nesąžiningai įvertinti turtą?

turto vertinimas

Norėdami įvertinti savo turtą, turite kreiptis į patikimą banką, ar nekilnojamojo turto agentūrą, tuomet galite neabejoti, kad turtas bus įvertintas sąžiningai ir jokių problemų nekils. 

Kas nutinka užstatui, jeigu paskola negrąžinama?

Užstatas reikalingas tam, kad bankas būtų garantuotas, jog grąžinsite pasiskolintą sumą.

Negrąžinus paskolos –  bankas turi teisę jūsų užstatytą turtą pasiimti sau. Jeigu taip atsitiktų, prieš tai būsite įspėti daugiau nei vieną kartą, todėl jaudintis nevertėtų, o kad taip neįvyktų, turėtumėte laiku mokėti įmokas.

Vėlavimas mokėti paskirtą sumą gali sudaryti tam tikrų problemų, nes uždelsus, reikės mokėti papildomai.

Turto vertinimas bankui! Ar visada imant paskolą reikalingas užstatas?

Norite gauti paskolą, tačiau neturite turto, kurį galėtumėte užstatyti? Tai nėra problema, jeigu norite pasiskolinti nedidelę sumą. Tokiais atvejais užtenka geros kredito istorijos, jog būtų išduodamos paskolos. Na, bet tiems, kurie nori skolintis didesnę sumą, reikės užstato.

Užstatas nebūtinai turi būti būstas. Tai gali būti transporto priemonė, arba koks nors kitas vertingas turtas.

UAB „Marijampolės nekilnojamojo turto agentūra” vertina visų rūšių nekilnojamąjį turtą (butai, gyvenamieji namai, žemės sklypai, komercinės ir gamybinės paskirties pastatai, ir pan.), kilnojamąjį turtą (gamybos mašinos, įvairios paskirties įrengimai, autotransportas ir t.t.) bei verslą (akcijos, investicinis turtas, kiti verslo objektai). Vertinimo veikla vykdoma nuo 1994 m.

Turto vertintojai Marijampolė

mnta logo